Relokacja maszyny zawsze jest skomplikowaną i odpowiedzialną operacją, wymagającą perfekcyjnego planowania oraz bezbłędnego wykonania. Popełnienie nawet drobnych błędów może skutkować stratami finansowymi sięgającymi milionów złotych, a dodatkowo powoduje przestoje technologiczne, co generuje kolejne koszty. Precyzja i świetna logistyka są szczególnie potrzeby wtedy, gdy w grę wchodzi relokacja maszyn na znaczną odległość, np. z Wrocławia do Warszawy lub odwrotnie. W naszym poradniku podpowiadamy, jak się do tego dobrze przygotować.
Po pierwsze: wybór firmy
Podejmując decyzję o przetransportowaniu sprzętu pomiędzy bardzo oddalonymi od siebie miastami trzeba mieć świadomość, że – pisząc kolokwialnie – nie jest to bułka z masłem. Tutaj potrzebna będzie pomoc firmy specjalizującej się w relokacji maszyn. Co to właściwie znaczy „specjalizującej się”? Kryteria, które powinien spełniać wykonawca, to przede wszystkim:
- Doświadczenie w realizacji takich projektów – zwracamy uwagę, czy firma ma na koncie relokację maszyn na trasie Wrocław-Warszawa i odwrotnie lub na podobnie długich odcinkach;
- Dobre referencje;
- Wykwalifikowany zespół pracowników, w którego skład wchodzą fachowcy z różnych dziedzin (elektrycy, spawacze, hydraulicy, automatycy etc.);
- Profesjonalny sprzęt oraz dostęp do specjalistycznych urządzeń wymaganych na etapie relokacji, jak chociażby dźwig czy platforma transportowa;
Po drugie: formalności
Relokacja maszyn na trasie z Wrocławia do Warszawy może wymagać dopilnowania ważnych formalności drogowych – bezwzględnie trzeba sprawdzić, czy nie będzie konieczne zgłoszenie przejazdu nienormatywnego. Z reguły takimi sprawami zajmuje się wynajęta firma, ale warto wcześniej dopytać, czy posiada ona kompetencje, aby objąć zlecenie kompleksową realizacją.
Wybierając ProSerwis można oczywiście spać spokojnie i nie martwić się formalnościami. Mamy duże doświadczenie w planowaniu dalekich transportów drogowych maszyn, doskonale orientujemy się w przepisach, dzięki czemu zapewniamy naszym Klientom pełne bezpieczeństwo.
Po trzecie: szczegóły techniczne relokacji maszyny na trasie Wrocław-Warszawa
Mamy tutaj do czynienia z dość wymagającym zadaniem, ponieważ oba miasta dzieli kilkaset kilometrów, a nie łączy ich bezpośrednie połączenie autostradowe. Z tego powodu konieczne jest bardzo precyzyjne ustalenie wszelkich szczegółów technicznych i logistycznych, co powinno pozostać na głowie wykonawcy usługi.
Jeśli chodzi o logistykę, to oczywiście niezbędne jest zaplanowanie optymalnej trasy przejazdu w taki sposób, aby z jednej strony zapewnić pełne bezpieczeństwo ładunku, a z drugiej zachować rozsądny czas i nie złamać obowiązujących przepisów drogowych.
Bardzo ważnym etapem planowania jest przeanalizowanie konstrukcji maszyny oraz ewentualnego osprzętu. Wykonawca usługi musi sprawdzić, jakie instalacje są podłączone do urządzenia, dokonać pomiarów i uwzględnić warunki lokalowe w obecnym miejscu pracy maszyny. Wszystko to pozwala wyznaczyć odpowiednich specjalistów, którzy będą odpowiadać za proces demontażu oraz montażu urządzenia w miejscu docelowym.
Oczywiście konieczne jest również ustalenie formy transportu – trzeba zdecydować, jaki rodzaj naczepy będzie odpowiedni, jaki samochód wykorzystać przy tym zadaniu, czy potrzebny będzie dźwig, suwnica etc. Dopiero po omówieniu wszystkich tych szczegółów można przejść do właściwego planowania operacji. Na podstawie uzyskanych danych firma odpowiedzialna za wykonanie usługi poda też jej koszt oraz przewidywany czas, jaki jest potrzebny na relokację maszyny między Wrocławiem a Warszawą lub odwrotnie.
Jeśli planujesz relokację maszyny między Wrocławiem a Warszawą lub na dowolnej innej trasie, skontaktuj się z ProSerwis. Gwarantujemy najwyższy profesjonalizm w realizacji zlecenia, pełne bezpieczeństwo powierzonego sprzętu, krótki czas realizacji oraz kompleksową obsługę – włącznie z demontażem i montażem maszyny w miejscu docelowym.