Bezawaryjna praca maszyn jest fundamentem sprawnej działalności niejednej firmy produkcyjnej. Zaawansowane technologie pozwalają odciążyć pracowników, zwiększyć wydajność i tym samym konkurencyjność przedsiębiorstwa. Tyle teoria. Praktyka pokazuje, że nawet wysokiej jakości maszyny z czasem zaczynają trapić różnego rodzaju usterki. Zbagatelizowanie pierwszych sygnałów zawsze prowadzi do poważnej awarii, która pociąga za sobą ogromne koszty – zarówno związane z naprawą, jak i przestojem. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest stałe kontrolowanie stanu technicznego urządzeń. Stąd rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi utrzymania ruchu maszyn. Kiedy warto, a wręcz należy z tego skorzystać?
Gdy utrzymanie ruchu maszyn jest warunkiem funkcjonowania przedsiębiorstwa
Trudno sobie wyobrazić lepszy powód, aby zainwestować w usługę utrzymania ruchu maszyn i urządzeń. W firmach, które wręcz bazują na pracy sprzętu mechanicznego, jest to podstawowa inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój biznesu. Użyjmy obrazowego porównania. Utrzymanie ruchu maszyn jest dla firmy produkcyjnej tym, czym serwis samochodów w przedsiębiorstwie transportowym.
Gdy w firmie pracują wysłużone maszyny
Wysłużone lub bardzo intensywnie eksploatowane. Wiadomo, że im starsza maszyna, tym większe ryzyko powtarzających się usterek i kłopotliwych awarii. Z wiekiem rosną również koszty eksploatacji urządzeń, które mogą stanowić niebagatelną pozycję w budżecie przedsiębiorstwa.
Jeśli więc właściciel firmy zauważa, że użytkowanie maszyn kosztuje go coraz więcej, a w dodatku rośnie częstotliwość awarii, powinien poważnie rozważyć zainwestowanie w usługę utrzymania ruchu maszyn. Doświadczenia naszych klientów pokazują, że ten ruch jest bardzo opłacalny ekonomicznie w dłuższej perspektywie.
Gdy przedsiębiorstwo nie chce tworzyć dodatkowych etatów
Mamy tutaj na myśli sytuację, w której aby utrzymać maszyny w dobrej kondycji technicznej, przedsiębiorca musiałby zatrudnić dodatkowych mechaników lub oddelegować do tego część obecnych pracowników. Takie rozwiązanie jest niekorzystne finansowo, zwłaszcza w porównaniu z usługą utrzymania ruchu maszyn w ramach outsourcingu.
Współpraca B2B jest bardzo opłacalna dla przedsiębiorstw, eliminuje konieczność prowadzenia dokumentacji pracowniczej i stosowania się do licznych przepisów Kodeksu pracy. Daje przy tym gwarancję, że utrzymaniem ruchu maszyn w firmie zajmą się prawdziwi specjaliści.
Gdy na szali jest bezpieczeństwo pracowników
Obsługa niesprawnych maszyn to igranie z ogniem. Przedsiębiorca, który nie dba o dobry stan techniczny urządzeń, wykazuje się skrajną niefrasobliwością – zwłaszcza, jeśli pracownicy mają bezpośredni kontakt z maszynami. Skorzystanie z usługi utrzymania ruchu maszyn jest więc bardzo ważną inwestycją w bezpieczeństwo ludzi i skutecznym sposobem na uchronienie firmy przed poważnymi konsekwencjami (prawnymi i finansowymi) zaniedbań.
Komu powierzyć utrzymanie ruchu maszyn?
Utrzymaniem ruchu maszyn nie mogą się zajmować osoby przypadkowe, niemające odpowiedniego doświadczenia, wiedzy technicznej oraz umiejętności wczesnego diagnozowania problemów. Jest to zadanie dla zespołu fachowców, specjalizujących się w różnych dziedzinach z zakresu szeroko pojętej obsługi maszyn. Zachęcamy do skorzystania z naszych kompetencji.
ProSerwis od wielu lat specjalizuje się w utrzymaniu ruchu wszelkich maszyn i urządzeń, w tym tych najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych. Obsługujemy stanowiska zautomatyzowane, zrobotyzowane, mamy doświadczenie w konserwacji robotów przemysłowych i całych linii produkcyjnych.
Nasze wsparcie przekłada się na konkretne korzyści dla przedsiębiorców, w tym ograniczenie kosztów stałych (zmniejszenie wydatków na części zamienne, obniżenie zużycia energii), poprawienie poziomu bezpieczeństwa na stanowiskach produkcyjnych, a także zminimalizowanie ryzyka awarii, która skutkowałaby długim przestojem. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z ProSerwis.